Tudnivalók az antik bútorok klasszikus felületkezelő módszeréről, a politúrozásról

A politúrozási munkafolyamat kifejlesztése, francia asztalosmesterek nevéhez köthető. A politúrozott felület fényes, amelyet egy rongylabdával hoznak létre.

A politúrozás egy olasz szó, amely magyarul annyit tesz, hogy dörzsöléssel történő lakkozás. A politúrozással magas fényű felületek kialakítására van lehetőség, amelyet több művelet végrehajtásával lehet kivitelezni. Először is szükség van a fényezendő felületek beeresztésére, majd egy pihentető fázis után a grundolás következik, amely nem más, mint az alapfényezés.

A grundolás után, szintén pihentetési időre van szükség, majd következhet az első ráfényezés. Azután újra pihentetés, majd második ráfényezés, és újbóli pihentetés után a harmadik ráfényezési fázis következik. Végezetül, a felfényezést kell elvégezni. A fényezési folyamathoz használt rongylabda gyapjúból készül, a fényezőrongy, amellyel az első és a második réteg fényezését végezzük, kézi lenvászonból áll.

Bécsi barokk antik bútor felújítva

 

A második fényezést követő műveletekhez pedig, egy olyan rongyot kell alkalmazni, amely mosott vászonanyagból készült el. Amíg az egyes fázisok közötti pihentetési idő tart, biztosítani kell a fényezett alkatrészek számára a megfelelő levegőzési lehetőséget. Abban a helyiségben, ahol a politúrozási munkafolyamatot végezzük, megközelítőleg 20-22 °C-os hőmérsékletnek kell lennie, hogy a fényezési eredmény tökéletes minőségű lehessen. Emellett a fényezőműhelynek könnyen szellőztethetőnek és kellően világosnak is kell lennie.

Talán kissé bonyolultnak és időigényesnek tűnhet a politúrozási folyamat, ám nem árt tudni, hogy nincs az a lakkozás, amely versenyezni tudni egy politúrozott felülettel rendelkező bútor szépségével!

Kérjen árajánlatot most! http://restaurator.hu/fenykepes-arajanlatkeres/

Tudnivalók az antik bútorok klasszikus felületkezelő módszeréről, a politúrozásról
Értékelés