
Restaurátor Vecsés
Vecsés városában is találni értékes régiségeket, melyekre leginkább aukciók alkalmával vagy bolhapiacokon lehet rábukkanni. Ezek csodás díszei lehetnek lakásoknak, irodáknak, díszíthetnek boltbelsőt vagy egyedivé tehetnek kirakatokat. Sajnos az ilyen alkalmakkor talált antik régiségek állapota nem valami jó, de egy restaurálás vissza tudja adni eredeti szépségüket.
A restaurátor szakember képe úgy felújítani, rendbe hozni a régiségeket, hogy közben azok megőrzik eredeti stílusukat és korhű mivoltukat, ezáltal értékük a sokszorosára nőhet. Befektetésnek is tökéletes. A restaurálás értékmentés és értéknövelés is egyben.
Vecsésről mindenkinek először a káposzta jut eszébe, de a városnak van egy kimondottan szép temploma és néhány műemléke is, amit érdemes még említeni. Vecsés Pest megyében található, a Vecsési járás központja.
Nevét oklevélben először 1323-ban említik, a név eredete bizonytalan. A 16. század elején a Péczeli Syke család birtokaként jegyzik, 1440-ben Luxemburgi Erzsébet magyar királyné átengedte a területet a Tahi Botos családnak. A török hódoltság idején a település elpusztult, az 1720-as adóösszeírásban csak egy Maglódhoz tartozó pusztaként szerepel. Grassalkovich Antal herceg 1791 és 1792 között telepítette be újból. Az 1786-ban közzétett felhívására a szomszédos német községekből ötven család érkezett.
Vecsés a későbbiekben is a gödöllői uradalomhoz tartozott.
1797-ben épült fel első római katolikus plébániája, 1800-ban az ehhez tartozó templom, melynek tornya 1835-ben épült. Hatalmas tűzvész pusztított a településen 1810 karácsonya előtt, majd négy évre rá árvízzel kellett szembenézniük az ott élőknek. Számos épület megrongálódott mindkét esetben.
Vecsés egyik érdekes látnivalója a Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum vecsési kiállítóhelye, ahol a kőolaj- és földgázszállítás fejlődésének folyamata tekinthető meg. Vecsésen minden év szeptemberében megrendezik a Káposztafesztet és a Vecsési Búcsút, mely rengeteg embert vonz a városba.