
Restaurátor Hódmezővásárhely
Hódmezővásárhely antik boltjai, aukciói, bolhapiacai számos régiséget kínálnak. Ezek sajnos a legtöbbször rossz állapotban vannak, restaurátor segítsége kell a helyreállításukhoz. Érdemes restaurátort hívni, mert például egy antik bútor értéke igen magas, ám csak abban az esetben, ha a restaurálás szakszerű volt és holmi eredeti szépségében megőrizhető.
A városról néhány információ
Hódmezővásárhely megyei jogú város, Magyarország második legnagyobb területű városa, évszázadok óta az Alföld legfontosabb gazdasági és kulturális központja.
A területe az őskor óta lakott, a feltárt és restaurált leletek ezt bizonyítják. A város a 15. században Hód, Vásárhely, Ábrány és Tarján települések összeolvadásával jött létre, ekkor még Hódvásárhelynek hívták. Mezővárosi rangot 1456-ban kapott, a vidék földesurától Hunyadi Jánostól.
1552-ben elfoglalták a törökök egész Csongrád megyét, kiűzésük után a restaurálás Hódmezővásárhely esetében nem volt nagymértékű, ráadásul 1693-ban újra feldúlták, nagy része elpusztult. A város ezután csak hat évvel később épült újjá. A Rákóczi-szabadságharc után a város a Károlyi család birtokába került, 1873-ban törvényhatósági jogú város rangot kapott. Ekkor kezdődött fejlődése, melynek eredménye, hogy 1890-re az ország negyedik legnépesebb városává vált. Sajnos a későbbiekben a munkanélküliség egyre nagyobb gondot jelentett, zendülés tört ki, melyet a városban állomásozó huszárok vertek le.
Az első világháború után a város francia majd később román megszállás alá került. A francia megszállás nem tette tönkre, de a románok komoly károkat okoztak. A restaurálás Hódmezővásárhely városában most sem öltött nagy mértékeket, mivel nem nagyon voltak arra érdemes épületei. A két világháború között még mindig földes utcái, városszéli proletár házak jellemezték.
A munkanélküliség nagymértékű migrációt eredményezett, melynek következtében jelentős népességcsökkenés volt megfigyelhető. A második világháborúig mezőgazdasági jellegű város volt, utána az ipara is egyre fontosabb szerepet kapott. 1950 és 1961 között Csongrád megye székhelyeként működött.
Néhány környező településsel létrehozták a Vásárhely és Térsége Területfejlesztési Önkormányzati Társulást, melynek feladata a társég turisztikai jellegű fejlesztése. A történelmi emlékek restaurálása, a jelentősebb épületek, sok esetben templomok felújítása és egyéb idegenforgalmi szempontból csábító programok, érdekességek létrehozása komoly feladat.