Restaurátor Győr

Restaurátor Győr

Győrben is számos aukció és bolhapiac ad lehetőséget a régiségvadászatra. Egy-egy ilyen alkalommal csodás antik holmikat lehet beszerezni, melyek értékmegóvásának érdekében a javításhoz restaurátor segítségére van szükség.

Egy antik holmi kiemelkedő éke lehet házunknak vagy akár irodánknak is.

Mit kell tudni Győrről?

Győr Magyarország hatodik legnépesebb városa, Győr-Moson-Sopron megye székhelye, jelentős vallási, kulturális, oktatási, ipari, gazdasági és sportközpont, az ország egyik legdinamikusabban fejlődő városa. Magyarország harmadik leggazdagabb városa műemlékek tekintetében. Belvárosa barokk stílusban épült, melynek rekonstrukciója Európa-díjat nyert műemlékvédelem kategóriában. Kulturális központ lévén a restaurálás Győr városának egyik legfontosabb tevékenysége volt és mind a mai napig fontos a műemlékek védelme, folyamatos restaurálása.

A történelem során Győrnek mindig meghatározó szerepe volt a térségben. A római korban polgárváros települt a provinciát védő vár tövébe a provinciát védő vár mellé, majd az államalapítás idején Szent István püspökséget alapított és székesegyházat építtetett, a megyerendszer kialakításakor Győrt székhellyé tette, várispánsággal az élén. A török megszállás idején Bécset védte, 1566-ban az erőd kivételével az egész város leégett. Az akkori várost nem lehetett újjáépíteni, restaurálni, hanem egészen új várost építettek a helyébe.

A város vallástörténete Szent István koráig visszavezethető, erről árulkodnak a fontos kulturkincsek számtó épületek is. A lakosság leginkább keresztény vallású volt és mai az. Legnagyobb számban a katolikusok vannak, a Győri Görög Katolikus Egyházközség Nyugat-Magyarország egyetlen görög katolikus egyházközsége. A győri és Győr környéki egyházi műemlékek több,  mint ezer éves kereszténység emlékei, a Káptalandombon álló Bazilika és a Püspökvár katolicizmus szimbólumai.

A Bazilika eredetileg a 11. században épült román stílusban , ám ebből csak az apszis maradt fenn. A tatárjárás után gótikus stílusban építették újjá, majd a törökök megjelenésekor megrongálódott, egyik tornya ledőlt a másikat pedig villám sújtotta. A kora barokk stílusú átalakítás 1639-45 közt zajlott, ezt több restaurálás és bővítés követte, majd Az 1969-ben megkezdett régészeti feltárások és kutatómunkálatok során helyreállították a római kori apszist.