
Restaurátor Gödöllő
Gödöllő városában is számos értékes régiséget lehet találni például aukciók alkalmával vagy a bolhapiacon. Ezen régiségek sokszor rossz állapotban vannak, értékük megőrzésére és állapotuk visszaállítására restaurátor munkája szükséges. A restaurátor szakember érti ahhoz, hogy a holmik megőrizzék eredetiségüket, ugyanakkor az idő múlásának káros nyoma ne hagyják rajtuk fogukat.
Mit tudunk a Városról?
Első írásos említése 1349-ből való I. Lajos egyik adománylevelében, de konkrétan Gödöllő néven csak 1868-ban említik. A város a törökök idejében elnéptelenedett, elpusztult.
Híres épülete az 1662-ben építtetett kúria. A többszöri restaurálás Gödöllő számára fontos volt, hiszen ma a Városi Múzeum és mozi üzemel az épületben. Gödöllő 1763-ban lett mezőváros. Gödöllő történelmi jelentősége például, hogy Kossuth Lajos főhadiszállása volt, itt írta a Függetlenségi Nyilatkozatot.
A 18. században Grassalkovich Antal birtokainak központjává tette Gödöllőt. Számos épületet emeltetett, melyek a mai városkép meghatározó darabjai.
A város egy ideig egy belga bank tulajdonát képezte, de a magyar állam a kiegyezés után visszavásárolta és felajánlotta I. Ferenc Józsefnek. Gödöllő a királyi család kedvenc nyaralóhelyévé vált. Ennek tulajdonítható, hogy gyors fejlődés indult meg, kiépült a vasútvonal, 1884-ban nagyközség lett, majd 1966-tól város.
Épületeit többször restaurálták, kiemelkedően fontos látványossága a Grassalkovich kastély, a Szent István Egyetem és a ma Városi Múzeum. Az egyetemet a II. világháborúban komoly bombatámadás érte, a háború vége felé hadikórháznak használták, aztán szovjet fogolytábor létesült benne. A restaurálás Gödöllő számára nagy hatalmas munkálatokat jelentett. A Grassalkovich kastéllyal nem különben ez volt a helyzet.
Az Agrártudományi Egyetemet 1950-ben telepítették a városba, majd később más egyetemekkel összevonva megkapta a Szent István Egyetem nevet. A Ganz Árammérőgyárat is ebben az évben költöztették a városba, ez sok munkahelyet és betelepülőket jelentett.