Restaurátor Budapest

Restaurátor Budapest

Budapesten is számos értékes régiségre lehet bukkanni nem csak a régiségboltok kínálata között, hanem a bolhapiacokon vagy aukciókon. Ezeknek az állapota általában nem jó, ezért kimondottan fontos restaurátor segítségét kérni a helyreállításhoz. Nagyon megéri, ugyani egy szép festmény, bútor vagy egyéb dísztárgy értéke a restaurálás során egyre nő. Eredeti állapotába visszaállítva az antik értékek egyrészt pompás díszei lakásunknak vagy épp irodánknak, nem mellesleg pedig nagy értékük van.

Néhány információ Budapestről:

Budapest az évszázadok során jelentős változásokon ment keresztül. Az első és második világháború elpusztított és tönkre tett jó néhány fontos épületet, a felújítási munkálatok még jelenünkben is zajlanak. A restaurálás Budapest esetében költséges, körülményes ám fontos tevékenység, melyre néha nincs anyagi keret vagy épp nincs igény. Rengeteg olyan épület, homlokzat, műemlék található a fővárosban, mely komoly kihívás a restaurátor szakmának. Így van ez a műalkotások estében is.

A Budai Vár restaurálása évek óta szerepel a hírekben. Kisebb-nagyobb felújítások, a Várbazár kiépítése már megtörtént, ám még sok része nincs helyrehozva. Az idei évben kezdődne el egy újabb, nagy beruházás kivitelezése, mely először a Táncsics-börtön udvarán, régészeti feltárásokkal indulna. A szakemberek ezen a területen sejtik az első királyi palota és a királyi pénzverde maradványait. A Vár és a Palota restaurálása mellett a múzeumi részek felújítása is megkezdődne, de ez rengeteg bonyodalommal járhat.

A munkálatok évtizedekig eltarthatnak, mely alatt a Nemzeti Galériának és az Országos Széchenyi Könyvtárnak is új helyet kell biztosítani. A restaurálás Budapest önkormányzatainak költsége, de többször előfordul, hogy komolyabb felújításokra máshonnan különítenek el anyagi forrást.

Régi épületek, tárgyak restaurálása közben többször előfordul, hogy fontos információk kerülnek napvilágra. Nagyon érdekes, hogy a Szent István Bazilika csillárjának restaurálása közben időkapszulát találtak a szakemberek. A kapszulában egy 1900-ban megjelent Magyar Hírlap, abban pedig egy cédula volt, melyen a csillár készítői és a kapszula elhelyezői szerepeltek.