A régiségkereskedő előzetes letartóztatásba való helyezéséről pénteken döntött a Somogy Megyei Főügyészség, mivel úgy vélték, hogy a bűnismétlés veszélye igen nagy a férfi esetében. A kacifántos történet azzal kezdődött, hogy néhány hónappal ezelőtt, a régiségkereskedő egy olyan festménnyel állt a nyilvánosság elé, amelyről azt állította, hogy Rippl-Rónai József készítette. A festményre pedig, mint elmondta, 22 millió forintos ajánlatot tett egy olyan külföldön élő személy, aki nem kívánja magát megnevezni.
A kép címe a Fekete kalapos nő, amelyről azt mondta, hogy a híres festő az úgynevezett „fekete korszakában” alkotta meg. Amikor a hír nyilvánosságra került, azonnal nagy port kavart a dolog, hiszen egyszerre többen kezdték el vitatni a kép eredetiségét. D. Ferenc, a Fekete kalapos nő című festmény tulajdonosa ekkor arra hivatkozott, hogy a képnek már hivatalos kiviteli engedélye is van, ám ennek ellenére, a Somogy Megyei Múzeum művészettörténésze, Horváth János továbbra is úgy vélte, hogy a kép hamisítvány.
A művészettörténész véleménye szerint, amennyiben a kép valóban eredeti lenne, akkor már szerepelne a nyilvántartásban és nem lehetett volna rá ilyen könnyedén megkapni a kiviteli engedélyt sem. A hamis Rippl-Rónai képpel sikerült D. Ferencnek megtévesztenie az országos és a helyi sajtó igen jelentős részét, a hiteltelen kiviteli engedélynek köszönhetően, ám az igazságügyi szakértők és a művészettörténészek eszén nem sikerült túljárnia. Becslések szerint a kép valószínűleg egy éven belül készült el. A régiségkereskedő jelenleg is előzetes letartóztatásban van, az ügyben pedig további nyomozásokat folytatnak.
Nem kizárt, hogy több művészettörténész is belebukik majd a botrányba, hiszen a hamis Rippl-Rónai festmény számos, eredetiséget igazoló szakértői véleménnyel és “álpedigrével” is rendelkezett.